Návody na váš blog

Jak vyrobit animovanou ikonku

7. ledna 2009 v 14:15 | Lucka
Takže sem mi pište jakýkoliv dotazy týkající se blogu a pokud to bude v mejch silách tak vám na 100% poradim :))Návody píšu rovnou sem pod tento text:
1)jak vyrobit animovanou ikonku
na výrobu ikči je potřeba mít 2programy a to 1)PhotoFiltr .. 2)MovieGear4.Nejdřív si vyberu nějakou buttonku a v Photofiltru na ní napíšu třeba "sasanka"-uložim to ... a znova otevřu tu buttonku a napíšu na ní třeba "je" -uložim to zase na ní napíšu třeba "super"..Takže mám 3 buttonky : jednu s nápisem "sasanka" ,druhou s "je" a třetí "super".Otevřu MovieGear a vyberu "Open file" (=otevřít) najdu si první buttonkus nápiskem "sasanka"-Otevřu jí pak kliknu na "Insert..."(v horní liště) a najdu druhou but. s nápiskem "je" ..znova kliknu na "Insert..." a najdu tu poslední s nápisem "super".
Takže teď mám pod sebou tři buttonky.Kliknu na černý trojuhelníček(v horní liště,= přehrát) a tam vyberu rychlost 50 .pak dám (v horní liště) File (=soubor ,je to totiž v aj...) a tam vyberu "save as" což je uložit a je to :))
MOVIEGEAR SI MŮŽETE STÁHNOUT → gamani.fileburst.com

Jak smazat komentáře

7. ledna 2009 v 14:14 | Lucka
Jak smazat komentáře
Někdo mi napíše třeba sprostej komentář do rubriky "About me" a článku "o mě".Takže se normálně přihlásm na svůj blog.Kliknu na "nastavení" potom na "rubriky" a najdu si rubriku ve který to je čili rubrika "About me" - kliknu na ní a najdu si článek pod kterym je ten komentík takže na "o mě" -kliknu na něj a celý se mi objeví.Nad nim sou různý nápisy jako :Upravit text,Komentáře,Do rozepsaných,Smazat a Náhled v blogu.Kliknu na komentáře a všechny se mi zobrazí.Nad každym komentíkem je několik možností jako : zrušit,spam,smazat adt..

Jak dát aby byl obrázek odkazem

7. ledna 2009 v 14:14 | Lucka
Aby byl obrázek odkazem:
Nejdůležitější je mít tenhle HTML kód:
sem napiš Název tvojeho blogu
(vyplň tam to URL blogu, obrázek a název blogu, a to 30 a 80 je výška a šířka obrázku)
A aby sis to mohla dát na blog, tak to někde musíš samozdřejmě převést na obrázek. Jestli nevíš kde, tak já to třeba dělám na lide.cz, ale budeš si tam muset založit blog. A tady je návod:
Přihlas se na lide.cz, potom nahoře klikni na blogy, Nastavení blogu, (tam stačí napsat jenom název) a založit nový blog. Teď vložíš do HTML sloupku ten kód co jsem ti tady napsala(vyplněný!!!), klikneš na MŮJ BLOG, a v pravo nad archívem už to budeš mít. Pak už si to jen odtamtud zkopíruj do svého blogu a je to!!!

Jak dát na blog video

7. ledna 2009 v 14:12 | Lucka
JAK VLOŽIT DO ČLÁNKU VIDEO:
na www.youtube.com si najdeš písničku ,vedle sou dvě kolonky ,zkopčíš to co je v tý druhý (tý dole) pak se přihlásíš na blog ,jako když chceš psát článek , klikneš na takový červený logo v menu (třeba v menu je i obrázky,zarovnání doleva,atd..)otevře se ti okno,do něj vložíš pomocí "ctrl v" ten kód a je to :))

Jak udělat aby písmo přejíždělo přes stránku

7. ledna 2009 v 14:11 | Lucka
JAK UDĚLAT ABY PÍSMO PŘEJÍŽDĚLO PŘES STRÁNKU:
Nejdřív si vyberte jeden obrázek jako podklad..já mám třeba tenhle:
,ten vložte do "okrajů stránky" a nastavte"neopakovat" a "žádná barva pozadí okrajů".U pozadí si nastavte "žádný obrázek" a "žádná barva".

Jak vyfotit obrazovku

7. ledna 2009 v 14:10 | Lucka
JAK VYFOTIT OBRAZOVKU
nejdřív si otevřeš tu stránku a stiskneš ne klávesnici "Print Screen/Sys Rq" , potom si otevřeš program "malování" a stiskneš na klávesnici "ctrl"+"v" měla by se ti zobrazit velká fotka obrazovky tu pak musíš zmenšit aby se ti vešla do blogu ...
jak obrázek v programu malování zmenšit→dáš:1)v horní liště "obrázek"→"roztáhnout či zkosit"→místo 100% dáš asi tak 40 nebo jak ceš...potom dáš "ok" a je to:)) a když to bude pořát velký tak musíš zmenšovat pořát takhle dokola ...

Jak uložit a nainstalovat písmo ze stránky dafont

7. ledna 2009 v 14:09 | Lucka
JAK ULOŽI A NAINSTALOVAT PÍSMO ZE STRÁNKY: http://www.dafont.com/
Až nalezneš písmenko tak vedle každého písma je nápis "download" tak klikni na ten nápis "download" kterej je u písma který sis vybral/a
potom dej "uložit jako" a zvol aby se uložilo "na plochu" potom si najed na "STAR" ,"ovládací panely" a klik na složku "písma",otevře se ti oknno a to si dej na lištu,potom klik na "tento počítač"(někde na ploše ho najdeš...)a tam si v "místnim disku C" založ složku kterou pojmenuj třeba "MOJE PÍSMA",potom to zavři a otevři si na ploše složku s vybranym písmem a označ vše co v ní je , v levém menu klik na "přesunout",přesuň to do tvý nový složky..v našem případě do složky "MOJE PÍíSMA".Pak to celé zavři a otevři si okno z lišty.Tam klikni na "soubor","nainstalovat new písmo"tam si v mini okně najdeš svojí složku "MOJE PÍSMA" ,na ní dvakrát klikneš a počkáš až se písmo načte,pak na něj klikni a dej "ok".Písmo se nainstaluje a je to :))
kam se nainstaluje: do programu malování a esli máš nainstalovanej PhotoFiltr tak i tam:))
jak založit složku : klikni do prázdna pravou myší a dej "nový","nová složka" a je to :o)

Jak obrázek v photofiltru zprůsvitnit

7. ledna 2009 v 14:07 | Lucka
JAK OBRÁZEK V PHOTOFILTRU ZPRŮSVITNIT:
vyberte si nějakej obrázek ,otevřete ho v pohotofiltru a klik na ↓
pak klik na "ano" ... pokud je v pozadí více barev tak se zprůsvitní jen ta která je tam nejvíc... v případě mého obrázku↑ by se zprůsvitnila modrá... jestli ale chcete aby se zprůsvitnilo pozadí celé tak ho musíte mít v jedný barvě ...proto klikněte na "plechovku" →vyberte jakou cete mít barvu pozadí a klik na místa které chcete mít černé... pak už by to mělo jít zprůsvitnit celý :))
uložte ve formátu "JPG" !!!!!!!!!!!!

Jak vložit písničku aby automaticky hrála

7. ledna 2009 v 14:06 | Lucka
JAK VLOŽIT PÍSNIČKU ABY AUTOMATICKY HRÁLA:
nejdřív sï musim nějakou písničku najít a to například na stránkách www.imeem.com tam zadám do vyhledavače (vpravo nahoře) její název+jméno zpěváka ,potom klik na "search" (=vyhledat) a najde vám to seznam různých písniček , klikněte na zelený trojuhelníček u tý kterou cete a pak se vám zobrazí a pod ní budou tři kolonky, ve dvouch sou napsaný kódy a jedna je malej čtvereček do něj klikněte esli cete aby automaticky hrála
esli ne tak na něj neklikejte ...potom zkopčete kód který je v levé kolonce a jděte na svůj blog tam stejně jako u videa vložíte kód*
*klikneš na takový červený logo v menu (třeba v menu je i obrázky,zarovnání doleva,atd..)otevře se ti okno,do něj vložíš pomocí "ctrl v" ten kód a je to :))

Jak na blend

7. ledna 2009 v 14:06 | Lucka
Jak na blend
Pomocí obrázků se vám pokusím vysvětlit,jak se dělají blendy v photofilteru,repektive jak je dělám já. Doufám,že tomu porozumíte a nebude to pro vás moc složité.
1)
2)
3)
4)
5)
6)
7)
8)
9)
10)
Takhle můžete přidávat obrázky,potom stačí přidat třeba pár efektů,nějaký nápis, rámeček....a blend je na světě. Vůbec to není složité. A výsledek může vypadat třeba takhle....
Kdyby vám nebylo něco jasné, tak mi naište do komentářů.

Jak dát návštěvy na blog

27. dubna 2008 v 11:36 | Lucka
1)Tady klikneš na nastavení
2)Takže teďka najedeš trochu dolů pod nastavení a klikneš na statistiky!
3) Takže nejdřív si zvolíš kde chceš mít počítadlo já si teda myslím ,že nejlepší je to mít pod menu jako to mám já všichni to totiž vidí =o)
Potom klikneš na registrovat se.. !
4) Takže tohle se mi psát nechce jen si to přečti na obrázku!! :D
5) Tady máte své ID kreré si musíte okopírovat!!!
6)Takže přihlašte se na svůj blog a zase dáte nastavení a dole dáte statistiky(to vám snad ukazovat už nemusím to už je v návodu číslo dvě(kdyby jste nevěděli)!
7)Tak potom dáš do Id svoje ID!!! :D :D ! A nakonec klikneš na uložit ! A ode dneška se ti budou ukazovat návštěvy na blogu =o))
 
 

Reklama