Dr.House-životopisy

10. května 2008 v 19:23 | Lucka

Dr. Gregory House(Hugh Laurie)

James Hugh Calum Laurie zdědil sportovní nadání po svém otci, který vyhrál zlatou medaili v roce 1948 na Olympijský hrách v Londýně. Hugh se přidal k národnímu veslařskému týmu a v roce 1977 byl čtvrtý na juniorském mistrovství světa ve Finsku. Na Cambridgi vystudoval antropologii. V roce 1989 se oženil s Jo, s níž má tři děti - Charlie, Bill a Rebecca.
Během studia se přidal k známé vysokoškolské herecké skupině Footlights Club, kde byl zvolen prezidentem společně s Emmou Thompson ve funkci viceprezidentky. Laurie se poté proslavil v několika britských seriálech jako např. Černá zmije, kde si zahrál společně s Rowanem Atkinsonem. V roce 1992 hrál v komedii Petrovi přátelé, kde hlavní roli ztvárnil Stephen Fry. Následně hrál ve filmech Rozum a cit, 101 dalmatýnů a Myšák Stuart Litlle, kde si zahrál adoptivního otce mluvícího myšáka. Tuto postavu si zopakoval v roce 2002 v pokračováním filmu.
Na filmovém plátně se znovu objevil v Letu Fénixe a nedávno začal hrát cynického Dr. Gregory House v seriálu House, Medical Devison. Za tento seriál získal zlatý Globus, nominaci na Emmy a poslední dva roky dvakrát cenu TCA (Television Critics Association). Hugh Laurie je také hudebník a spisovatel, v roce 1996 publikoval svůj román The Gun Seller.

Dr. Allison Cameron(Jennifer Morrison)

Arlington Heights v Illinois. Absolvovala ve Prospect High School v roce 1997, hrála na klarinet ve školní pochodové kapele, zpívala ve sboru a dělala roztleskávačku školního týmu. Studovala Divadlo a Angličtinu na Loyola University v Chicagu a absolvovala v roce 2000. Studovala i herectví se společnosti Steppenwolf Theatre, poté odjela do Los Angeles, kde započala kariéru ve filmu a televizi.
Jen začala svou kariéru jako dětská hvězda, když začala účinkovat v reklamě pro JC Penney, Montgomery Ward a dále pro Rice Krispies a Mondos. Když jí bylo deset let, objevila se na obálce Sports Illustrated for Kids s basketbalistou Michaelem Jordanem. V patnácti letech hrála ve svém debutovém filmu Křižovatka jako dcera Richarda Gera a Sharon Stone. Později se objevila jako Samantha ve filmu Ozvěny mrtvých s Kevinem Baconem. Její první hlavní role přišla roku 2000 ve filmu Temná Legenda 2, od té doby hrála ve filmech Skřípění s Adamem Brodym, Přežít vánoce s Benem Affleckem a Jamesem Gandolfinim a v Mr. & MRs. Smith s Bradem Pittem a Angelinou Jolie.
Před přijetím jedné z hlavních rolí, imunologa Dr. Allison Cameronové v seriálu Dr. House roku 2004, pracovala na několika seriálech včetně Touched by an angel a Dawsonův svět. V roce 2005 začala s produkováním nezávislého filmu Flourish. Jennifer se objevila ve videoklipech Nicka Lachey ("Shut up"), The Donnas ("Too Bad About Your Girl") a Jack's Mannequin "Dark Blue".
Jennifer Morrison je nejstarší ze tří dětí narozených Davidovi a Judy Morrisonovým. Prvně jmenovaný byl oceněn cenou "Teacher of the Year by the Illinois State Board of Education". Její sestra Julia Kay Morrisonová a bratr Daniel jsou studenty University of Illinois.
Od roku 2004 má milostný vztah s Jessem Spencerem, který hraje jednu z hlavních rolí v Dr.House. V lednu 2007 oznámil časopis People jejich zasnoubení v Paříži. Jejich mluvčí prohlásil, že datum svatby ještě není stanoveno. V rozhovoru pro Post-Golden Globes Jen uvedla, že ji Spencer požádal o ruku 23. prosince 2006 na Eiffelově věži. Nyní žije se Spencerem v San Fernando Valley.

Dr. Robert Chase(Jesse Spencer)

Herec, celým jménem Jesse Gordon Spencer, se narodil 12. února 1979 v australském Melbourne. Má mladší sestru a dva starší bratry, kteří jsou - stejně jako otec - lékaři. Sám o sobě říká, že kdyby nebyl hercem, určitě by se také věnoval medicíně, protože ho velmi fascinuje. Hraje na housle, na kytaru a na klavír.
Spencer pracoval převážně v Anglii a Australii. Ze začátku televeziní a divadelní role. Začal v uznávaném BBC dramatu Death in Holy Orders také získal roli v BBC adaptaci Lorna Doona a filmu z produkce Hallmarku Stranded. Dále hrál v australském seriálu Sousedé.

Dr. James Wilson(Robert Sean Leonard)

Pochází z učitelské rodiny. Vystudoval historii na Fordhamské univerzitě v New Yorku. Hereckou kariéru zahájil už jako jedenáctiletý v představení letního repertoárového souboru. Profesionálním divadelním hercem se stal v patnácti letech, kdy účinkoval v rámci přehlídky New York Shakespeare Festival Josepha Pappa. Na Broadwayi debutoval po boku Dereka Jacobiho ve hře Hugha Whitemorea Breaking the Code a jako šestnáctiletý zaujal úlohou Eugena v broadwayské inscenaci komedie Neila Simona Vzpomínky na Brighton Beach.
Na mimobroadwayských scénách slavil úspěch mj. titulní úlohou v Shakespearově tragédii Romeo a Julie (Riverside Shakespeare Theatre). V březnu 1999 se představil po boku Kevina Spaceyho jako Don Parritt v broadwayské inscenaci O'Neillova dramatu Popelář přichází. Od pol. 80. let se uplatňuje ve filmu, kde na sebe poprvé upozornil tragickou postavou studenta Neila Perryho v dramatu Společnost mrtvých básníků (r. P. Weir).
Další kvalitativně nejlepší úlohy vytvořil ve třech kostýmních filmech, které vznikly shodou okolností ve stejném roce 1993: naivně ušlechtilý hamburský gymnazista Peter Müller, jeden ze tří kamarádů (Christian Bale a Frank Whaley), kteří se snažili navzdory nacistické zvůli žít podle vlastních ideálů, v hudební retrokomedii Swing Kids (r. Th. Carter).
Jeho další role byla aristokrat Larry Lefferts, blízký přítel hlavního hrdiny (Daniel Day-Lewis) milostného dramatu podle stejnojmenného románu Edith Whartonové Věk nevinnosti (r. M. Scorsese); florentský šlechtic Claudio, jehož láska k dceři messinského vladaře (Kate Beckinsaleová) dojde naplnění, v adaptaci Shakespearovy komedie Mnoho povyku pro nic (r. K. Branagh). Jeho nejlepší TV úlohou je Danny, umírající na AIDS, v rodinném dramatu Za soumraku. Jako host se objevil v TV seriálech Wasteland (Pustina) a The Outer Limits.

Dr. Lisa Cuddy(Lisa Edelstein)

Lisa Edelstein se narodila 21. května 1967. Je to američanka, původem z Bostonu v Massachusetts. Měří pouhých 168 cm.
Studovala na New York University. Hrát chtěla už odmala, svou kariéru začínala v mnoha amerických seriálech (Just Shoot Me, Seinfel, ER, Ally McBeal aj.) Například v seriálu Ally McBeal si zahrála transsexuálního přítele Jamese LeGrose, nebo v seriálu Frasier, kde představovala sexuálně posedlou výtvarnici. Objevila se například i ve filmu Po čem ženy touží. Co se jejího ocenění týče, získala ho v roce 2005 na Satellite Awards, za skvělé ztvárnění Dr. Lisy Cuddyové.
Má dobrý hudební sluch, ráda píše divadelní hry a muzikály (Positive Me). Vlastní tři psy a kočku.Je vegankou a částěčně se zapujuje do programů na orchranu zvířat, takže nenosí žádné pravé kožichy a je proti testování kosmetických výrobků na zvířatech.

Dr. Eric Foreman(Omar Epps)

Omar Epps se narodil a vyrůstal v Brooklynu. Už v deseti letech začal psát scénáře. Navštěvoval Fiorello H.LaGuardia Hight School of Music a Art a Perfoming Arts v New Yorku.
Je členem rapové skupiny Wolfpak, kterou založil společně se svým bratrem roku 1991. Dělal záložního tanečníka pro Queen Latifah. Omar a Marlon Wayans jsou přátelé od dětství.Prvním dítětem byla dcera K mari Mae v říjnu 1999.
Eppsova první role byla ve filmu First Time Felon od Charlese Roc Duttona poté film Deadly Voyage od producenta Danny Glovera známého ze Smrtonostné zbraně. Oba tyto filmy jsou podle skutečné události.
Epps také ztvárnil roli "Dr. Dennis Ganta" v seriálu Pohotovost oceněného cenou Emmy. V tomto seriálu jeho postava spáchala sebevraždu, která byla hodně diskutovaná diváky. Jeho další hlavní role byly například ve filmu Against the Ropes, kde si zahrál s Meg Ryan, Alfie s Jude Law a Susan Sarandon, The Wood, In Too Deep, Higher Learning, Juice a seriálu Daybreak. Mezi jeho vedlejší role patří filmy Breakfast of Champions s Bruce Willisem a Nick Noltem, Major League II s Charlie Sheenem a The Program s Craig Shefferem. Mohli jsme ho také spatřit v Scream 2.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama