Víš že.....

25. dubna 2008 v 19:44 | Lucka
PSÍ PIVKO
V Holandsku nemyslí pivaři jen na sebe,ale i na své psí miláčky!Začali totiž pro ně vyrábět pivo!
LUPIČ SLUŠŇÁK
Když řešila policie vyloupení rodinného domu v Americe,zůstala nevěřícně zírat na dopis,který tam zanechal pachatel.Vdopise byla omluva oloupené rodině i policii za přidělanou práci.Lupič poslal kromě omluvy i pozdrav všem zúčastněným a........vzal roha.
DŮM HRŮZY
Londýn je proslulý svými domy,ve kterých straší,a teď k nim přibyl další.Majitel,který kompletně zrekonstruoval polorozpadlý dům na okraji Londýna,se z nastěhování dlouho neradoval.Už po týdnu balil kufry a dům je od té doby k prodeji.Důvod?Houfy duchů,které noc co noc courají po chodbách!
DELFÍNI ZACHRÁNCI
Delfíni zachraňují topící se lidi ve vodě tak,že je nadzvednou,aby mohli dýchat.To,co vypadá jako přátelská služba,je ve skutečnosti přirozený instinkt.Delfíní matka totiž zvedá novorozené mládě k hladině,aby se mohlo úplně poprvé nadechnout.Také zraněného delfína jeho druhové podpírají,aby se udržel nad hladině.....
BANÁN NA MĚSÍC
Kdyby bylo úplně nejhůře,želvě by stačil na celý měsíc k jídlu jeden banán.....
NEJVĚTŠÍ HLOUBKA
Nejhlubší místo Tichého oceánu leží přes 11 000 metrů pod hladinou.Ocelová koule těžká 1 kilogram by padala na dno oceánu přes hodinu!
NESMRTELNÁ SLEPICE
V jedné moldavské vísce se stal zázrak!Slepice,věkem už statná veteránka,spadla do potoka,který ji strhl a odnesl neznámo kam.Majitelé se s ní už v duchu rozloučili.Jaké bylo jejich překvapení,když se slípka po týdnu objevila na dvoře jakoby nic.Holt tuhý kořínek!
ZÁZRAČNÁ MRKEV
Dej si jednu mrkvičku denně a díky betakarotenu,který slouží k produkci vitaminu A,sníží riziko očních chorob až o 40%!
SPRCHOVACÍ REKORD
Čtyři kluci a dvě holky(17-25 let) z Německa se rozhodli pro nejdelší sprchování na světě.Pod sprchou vydrželi stát v plavkách 101 hodin (více než 4 dny).Překonali tak dosavadní rekord o jednu hodinu,takže se ocitnou v guinnessovce.Před ,,zcvrknutím,,kůže se chránili pořádnou vrstvou krému.
ZVLÁŠTNÍ ZÁKON
V americké Kalifornii je zákonem zakázáno jedení pomerančů při koupaní.Zajímalo by mě,jestli policie kontroluje lidi i doma ve vaně,jestli si náhodou nepochutnávají na pomerančích :-)
NEJVĚTŠÍ ŽROUT
Nejžravější živočuch na světě je larva jednoho jihoamerického motýla,která prvních 56 dní svého života zbaští 86 000 násobek své původní váhy!Jestli vážíš 45 kilo,představ si,že bys za necelé dva měsíce musela sníst 3 870 tun jídla!
MAKAČKA S LÍZÁTKEM
Na slízání jednoho lízátka je zapotřebí v průměru 142,18 líznutí.Teda jen v případě, že ho hned nerozkousneš :-)
FAKT NEJČISTŠÍ KABINKA?
Na každých veřejných záchodcích je nejméně používaná, a tudíž i nejvíc čistá první kabinka!Je to proto,že si všichni myslí opak a vybírají si skoro vždycky tu nejvzdálenější.
PIDIKNÍŽKA
Nejmenší knížka na světě-výtisk titulu ,,Old King Cole,, byla vydána v roce 1985 a je velká 1 milimetr čtvereční.
OBŘÍ HLÁVKA ZELÍ
Zatím největší a nejtěžší hlávku zelí vypěstoval jeden britský zahrádkář.Obří hlávka vážila celých 56,24 kilo!To by bylo salátu!
DŮLEŽITÝ REKORD
Světový rekord v plivání melounových zrnek je asi 14 metrů.Opravdu velmi důležité pro vývoj světa :-)
STROMY STAŘEČKOVÉ
Nejstaršími stromy na světě se můžou pochlubit Američané.V jejich Skalistých horách rostou obrovské borovice,z nichž některé jsou víc jak čtyři a půl tisíce let staré.
NEJBOHATŠÍ KOČKA
Britská kočička Blackie je po smrti svého pána pohádkově bohatá.Pan Ben Rea jí totiž odkázal celých 15 milionů liber! Blackie se tak stala asi nejlepší partií pro všechny britské kocoury.
I LENOŠI SE ZPOTÍ
Je vědecky dokázáno, že i kdyby ses celý den válela na gauči u televize, vyprodukuje tvoje tělo víc než 1 litr potu! A pak že kdo nic neděla, ten se nezpotí :-)
BRUTÁLNÍ MAMINKA
Samička tarantule zabije v průměru 90% svých mláďat. Asi se řídí heslem ,,silnější přežije,,
STRÝČEK OSKAR
Zlatá soška, po které touží snad každý herec nebo režisér na světě, získala své jméno podle strýčka jednoho ze členů Americké filmové akademie. Ten prý když viděl sošku, vykřikl:,,Ten vypadá úplně jako můj strýček Oskar,,! Ještě že se jeho strýček nejmenoval nějak hůř!
MEGAKÉRKA
Nejpotetovanější muž na světě se jmenuje Tom Leppard a je ze Skotska. Tetování mu zabírá 99,9% celého těla. Kérku nemá jen v uchu a mezi prsty.
PAPÍR ZE SLONÍHO TRUSU
V thajsku se vyrábí papír opravdu zvláštním způsobem. K jeho zhotovení se totiž využívá sloní trus! Z 50 kilogramů trusu vznikne asi 200 listů papíru. Zdá se ti, že školní sešity nebo učebnice ze ,,sloního papíru,, musí pořádně ,,vonět,,? Ale kdepak! Díky speciální technologii jsou všechny listy naštěstí bez zápachu.
PRO COLU DO LÉKÁRNY
Věděla jsi, že se Coca-Cola se kdysi používala jako lék? Oblíbená limonáda měla původně lidem pomoci s bolestmi hlavy, únavou nebotřeba se špatnou náladou! Mezi její nejdůležitější přísady tenkrát patřilo víno nebo kokain.
JAK MŇOUKAJÍ KOČKY?
Kočky jsou nejspíš chytřejší než psi. Ve svém repertoáru mají šedesát různých způsobů mňoukání a navíc dokážou vydat až 100 různých tónů! Oproti tomu pejskové až tak nadaní nejsou, protože zvládnou ani ne polovinu různých štěkotů.
BROSKVIČKA NEBO JABLÍČKO?
Nejsi spokojená s tím, jak se jmenuješ? Pak si zkus představit, jaké by to bylo, kdyby na tebe kámošky volaly Půlnoční bouře, Broskvičko, Narcis, Mercedes, Malvíno nebo třeba Filomeno! Přesně taková jména u nás existují. A jinak tomu není ani v zahraničí. Například herečka Gwyneth Paltrow pojmenovala svou prvorozenou dcerku Apple (jablíčko) a fotbalista David Beckham s manželkou Victorií zase mají synka Brooklyna (čtvrť v New Yorku).
PTAČÍ SPÁNEK
Někteří tažní ptáci podávají obdivuhodné výkony, když dvakrát do roka překonají tisíce kilometrů. Při své cestě, kterou zvládnou za pár dní, toho ale nikdy moc nenaspí. Při tahu jsou totiž ptáci naštěstí odpočatí úplně stejně, jako kdyby se vyspali do růžova.
FALEŠNÝ KOMÍN
Čtyři komíny legendárního Titaniku měřily více než 24 metrů. Přesto jeden z nich nebyl pravý. Byl postaven jenom proto, že lodě se třemi komíny tehdy nebyly v módě! V oscarovém snímku s Leonardem DiCapriem a Kate Winsletovou ale kouří všechny čtyři.
ZÁKAZ MTV
Když byla Pink malá, rodiče jí zakazovali dívat se na MTV! Tak si to Pink vynahrazuje po svém a na téhle televizní stanici je jednou z nejhranějších popstar.
NEJRYCHLEJI ROSTOUCÍ ROSTLINA
Nejrychleji rostoucí rostlinou je bambus. Bylo naměřeno,že dokáže vyrůst až 9,3 centimetrů za jediný den!
Z HOSTESKY ZPĚVAČKOU
Před tím, než se stala Mariah Carey zpěvačkou, pracovala jako hosteska v nočním baru. I takhle se dá začít hvězdná kariéra.
MELODIE Z VESMÍRU
První písnička, která zazněla ve vesmíru byla ,,Happy Birthday,,. Pouštěla ji posádka Apolla IV 8.března 1969.
KDE VZALI JMÉNA?
Barbie a Ken jsou pojmenováni po dětech zakladatelů firmy Mattel.
MASAKR MOTOROVOU PILOU
Kapela Aerosmith si na koncerty vozila motorové pily, aby mohla lépe demolovat zařízení hotelových pokojů. Kluci si nosili pro jistotu i prodlužovačky, aby televizory při vyhození z okna hrály až do okamžiku dopadu.
HALO,HALO
První pouliční telefonní automaty nebyly na mince, ale stál vedle nich ,,výběrčí,,, kterému se platilo. Automaty přijímající peníze se objevily v roce 1899.
NEJRYCHLEJŠÍ DIETA NA SVĚTĚ
Chlapík Jon Brower Minnoch vážil celých 635 kilogramů. Protože mu ale už vážně hrozila smrt, dokázal zhubnout na 216 kilogramů,což činí pokles váhy 419 kilogramů za 16 měsíců.
SEXY PANENKY
Vlastně už měly dávno existovat panenky Pussycat Dolls. Jenže si začali stěžovat rodiče, kterým se holky zdály na panenky až moc sexy. Takže sorry kluci, nic z toho asi nebude, nebudete krást Pussycatky mladším ségrám!
DRSNÉ METODY
Staří Řekové používali místo toaletního papíru kameny a hliněné střepy! Římané zase napíchli na klacek houbu a tu ponořili před použitím do slané vody.Auuu!
PŘEKVAPIVÉ
Elektrické křeslo vynalezl zubař. Asi mu nestačilo mučit lidi vrtačkou!
PRINCEZNOVSKÉ ŠATIČKY
Byly nedávno k vidění na pražské módní přehlídce slavné návrhářky Blanky Matragi, která ač je původcem Češka, šije šaty pro princezny znejbohatších rodin arabského světa. Šaty vypadají jako sen a pro většinu z nás také snem zůstanou! Stojí totiž majlant!
ZLATÉ RUČIČKY
Má zřejmě exkluzivní kadeřník na speciální střihy pro prominentní hlavy Coiffeu Lee Stafford,za nímž hvězdy neváhají přeletět oceán, jen aby jim hráblo do hára. Do Londýna za ním létá Brad i Avril a je jim zřejmě fuk, že je služby kadeřníka vyjdou na statisíce!
KING KONG VEDE
Žebříček nejdražších filmů v historii kinematografie! Velkofilm o zatraceně přerostlé gorile režíroval Petr Jackson a produkční rozpočet činil neuvěřitelných 5 miliard korun. Neuvěřitelné!
NEJDRAŽŠÍ ADRESOU
Se už brzy stane umělý ostrov, který bude mít z letecké perspektivy tvar palmy, a vyroste na volném moři na dohled Arabského poloostrova. Na ostrově bude veškerý luxus včetně nefalšované sjezdovky pro milovníky sněhu. Místo pro svůj dům má už předplacené např. rodina Beckhamova.
LUXUSNÍ WC
Si pořídil jeden čínský klenotník a stal se tak majetelem nejdražšího wc na světě. Celý strop této místnůstky je posázen drahokamy, i prkýnko se blýská zlatem. Aby ne, když i záchodová ,,štětka,, je z ryzího zlata!
ZLATÉ NOŽIČKY
Mají zřejmě někteří fotbalisté, kterým jejich rychlé a šikovné dolní končetiny dokážou za rok vykopat přímo pohádkové jmění! Nejvíc vydělávají nohy brazilského hráče Ronaldinha, který si ročně přijde na 700 miliónů korun. Na pěkném druhém místě se drží David Beckham s 500 milióny! Super job!
DIAMANTOVÁ PODPRSENKA
Je jistě sexy, ikdyž noste ji denně pod tričko! Pravé diamanty, kterými je nejdražší podprsenka na světě posázená, určitě nehřejí a tutově ,,koušou,,. Navíc stojí 300 miliónů korun!
ZLATÁ KLEC
Je domovem korunní princezny Sarah z Bruneje. Svetbou s následovníkem trůnu vstoupila z obyčejného života do pohádky. Od ženicha dostala čelenku z drahokamů, svatební ,,kytici,, ze zlata a diamantů, palác jen pro sebe a kapesné, které neutratí, ikdyby strááááášně moc chtěla.
KREV NENÍ ČERVENÁ
Když se vrací žilami k srdci, je téměř modrá! Pokud se při zranění dostane ven, při styku s kyslíkem hned zčervená. Můžeš motat hlavy klukům, že máš šlechtickou krev :-)
EVROPANÉ JSOU LIDOJEDI?
Přestože to si o nás mysleli v 15. století Afričané, když běloši jejich druhy odváželi na nucené práce do kolonií. Ještě počátkem 20. století si domorodci v Africe dokonce mysleli, že levné masové konzervy obsahují lidské maso!
HORKÉ PITÍ TĚ OCHLADÍ
I když se to zdá zvláštní, horký nápoj tě vždycky spíše ochladí, než aby zahřál. Horko otevírá podkožní cévy a krev pak lépe proudí, čímž vzniká pocit tepla.Ale tělo naopak pracuje a dlouhodobě se ochlazuje. Pro letní dny tedy doporučuju horký ovocný čaj :-) zaručeně tě osvěží :-)
KOLIK VÁŽÍ NEJTĚŽŠÍ MIMINKO NA SVĚTĚ?
Kanaďanka Annu Bates se narodila v roce 1879 s hmotností 10,8 kilogramů! Chudák její maminka...
NEJVĚTŠÍ MEDÚZA- POSTRACH MOŘÍ
Podle zaznamenaných údajů měl zvon (horní část) největší medúzy průměr 2,3 metrů a délka jejích ramen byla 36,5 metrů! Potkat tuhle nádheru v moři bysme fakt nechtěli, brrrrr!
BOBŘI JSOU VEGETARIÁNI
Myslela sis, že bobříci jedí ze všeho nejraději ryby? Omyl! Bobr je vegetarián a živí se většinou kůrou mladých stromů, dřevem a vodními rostlinami. Stromy u vody bobr využívá také ke stavbě hrází a úkrytů. Svým super chrupem zvládne v pohodě i brovský kámen s průměrem 70 cm.
NEJDELŠÍ AUTA SVĚTA
Stala se jím 30 metrů dlouhá luxusní limuzína jednoho kalifornského designéra. Uvnitř vozu s šestadvaceti koly najdeš mimo jiné bazén i se skokanským prknem a obří vodní postel....tak to bysme opravdu chtěli vidět!
BUMERANG JE LOVECKÝ NÁSTROJ
Lovecký bumerang australských domorodců je zahnutý, aby letěl rychleji a dál, a aby přesněji zasáhl oběť. Už ve válce používali Australané bumerang tak, že na něj přivázali granát a pak ho hodili do nepřátelského zákopu.
GALILEO GALILEI NIKDY NEŘEKL VĚTU :,, A PŘECE SE TOČÍ! ,,
Že by Galileo po odsouzení za své teorie o sluneční soustavě pronesl tuto památnou větu? Nejspíš se to nikdy nestalo, protože by za takovouhle hlášku ve své době skončil upálen na hranici..... takže si to zkrátka nemohl dovolit.....
OSPALÝ KOALA
Koala medvídkovitý je považován za nejospalejšího savce světa, protože denně prospí až 18 hodin. Velkým spáčem je také lev, který prospí každý den kolem 16ti hodin a dalších 6 hodin většinou odpočívá po náročném lovu.
PASTA NA SKLENICÍCH
Colgate začal jako první prodávat zubní pastu v tubě. Dříve se prodávala ve velkých sklenicích.
DÁVNÝ VINYL
Vinylovou plouhohrající desku (LP= long-playing record) vymyslel Peter Carl Goldmark už v roce 1948.
ŠVIHADLOVÝ REKORD
260 kanadských studentů přeskočilo najednou jedno švihadlo! Aby byl rekord uznán, muselo se splnit stanovené minimum 12 přeskoků.
HOMELESS? NE, BRAD A GEORGE CLOONEY!
Brada Pitta a George Clooneyho nepoznal před několika lety člen ochranky luxusního hotelu v Římě a nechal je stát venku před hotelem. Dvě z nejslavnějších hollywoodských hvězd světa považoval za bezdomovce.
NEJHLOUPĚJŠÍ PES NA SVĚTĚ
Jihoafričan George (73) tvrdí, že má nejhloupějšího psa na světě. Už mu prý sežral bačkory, kravatu a několik obědů. Naposledy si zase smlsnul na důchodcově zubní protéze a naslouchátku. Jen jestli nemá George sklerózu a všechny ty věci si někam neschovává :-)
HOLKY ZMRZLINY
Holkám je mnohem dřív zima než klukům. Naše kůže je totiž tenčí, a proto i rychleji prochladne.
NEJUŽŠÍ DŮM SVĚTA
Najdeš ho na adrese Singel 7 v Amsterdamu a jeho šířka je pouhý jeden metr.
NEJSTARŠÍ STROM
V Kalifornii stojí nejstarší strom světa, borovice osinatá. Její živé dřevo má více než 4 000 letokruhů, mrtvé části jsou staré dokonce více než 7 000 let!
ÚKOL? SORRY, NEMÁM
Už zase nemáš hotový domácí úkol? Řekni učiteli, že máš bibliofobii! To znamená, že máš panický strach z knih. Zkusit to můžes. Ale jestli ti to učitel uvěří, to už je jiná věc.
ČÍŇANOVI PŘI STĚHOVÁNÍ ZEZELENAL POT
Čínští lékaři řeší zapeklitý případ chlapíka z města Kuang-čuo. Ten vyhledal lékařskou pomoc, když mu zničehonic zezelenal pot. Zvláštní barvu tělní tekutiny by podle lékařů mohl způsobovat nějaký tajemný parazit v mužském těle.....
FALEŠNÉ ČÍSLO
57% holek dalo klukovi, který je balil, falešné číslo na mobil!
ČOKOLÁDOVÉ KRAVIČKY
Zemědělci na farmě v Rusku se rozhodli vylepšit jídelníček svým krávám a přidávají jimdo krmiva čokoládu :-) Kravičkám chutná a zemědělci si pochvalují, že je teď mléko chutnější a výživnější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čeho byste chtěli víc na mém blogu?

Mp3
Videoklipy
Obrázky
Články

Komentáře

1 MrS.AnČuLka <3 MrS.AnČuLka <3 | Web | 25. dubna 2008 v 19:46 | Reagovat

SuPrOwEj BlOgÍs...JuKnI i ty nA mŮJ A ZaNeCh KoMeNtÍk

2 mori3 mori3 | 25. dubna 2008 v 19:46 | Reagovat

ahoj mas pekny blog mrkni de ke me prosim

3 Tajemná Blogařka Tajemná Blogařka | Web | 25. dubna 2008 v 19:49 | Reagovat

Prosím,klikni na můj WEB

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama